Mis minust kasu võiks olla?

Ats Miller aka Siim Veskimees

Miks need nimed just sellised on, kirjutan mõni teine kord; see pole siinkohal oluline.

Kirjanik

No jube tore on end kirjanikuks kutsuda. Eks pärast 17 raamatut, sadu artikleid ja Kirjanike Liidu liikmeks olemist võib end selleks nimetada.

Ühesõnaga, ehk enam ei pea tõestama, et oskan kirjutada.

Kui vaja, võin ka ghostwriterit teha, tehke pakkumisi (sel alal pole arusaadavalt viisakas tehtud töödele viidata...)

Tõlkija

Olen tõlkinud kümmekond raamatut, nimetamisväärsemad vast Isaac Asimovi robotiromaanide tetraloogia (alates „Teraskoobastest”) ja John Scalzi „Vanamehe sõja” raamatud (hetkel 5).

Olen tõlkinud ka tehnilisi tekste; minu eelis on, et kui juttu IT-st, füüsikast või poltidest-mutritest, siis ma saan aru, millest jutt.

Naistekaid ja horoskoope ei tõlgi :-P Aga muidu kõike, mis inimsust ei solva.

Toimetaja

Sari „Sündmuste horisont” on minu tehtud. Algusest peale ja täiega. (Jah, ma teen seda koos kirjastusega „Fantaasia” sest Eva Lutsuga sai omal ajal kokku lepitud, et jagame õiguste väljaajamist ja levitamist, näeme mõlemad koos suuremad välja ;-) )

Ühesõnaga, minu hooleks saab jätta kogu kirjastamise, alates õigustest, lõpetades levitamisega. Teen ise kogu trükiettevalmistuse, sh kujunduse. Üldiselt pildid ja graafika muidugi ostan sisse, sest üks asi on värvitasakaalu ja proportsioonide õige tajumine, aga kunst kui selline ei ole mu tugevaim külg.

Dokumentatsioon, sealhulgas ingliskeelne

Kirjaniku-toimetaja-tõlkija-ameti ja IT-alade vahele istub kenasti ka võime eesti ja inglise keeles korralikku ja seostatud dokumentatsiooni tekitada.

IT-mees

See koduleht on minu tehtud. Algusest lõpuni. Minu tehtud on ka näiteks võrguajakiri „Algernon” (kus ma, muide, ka toimetaja olen). Üldse olen Drupalis nüüdseks üle 12 aasta vaikselt toimetanud ja kokku ca 20 erinevat kodulehte-portaali teinud.

Olen enda jaoks üles pannud ja selgeks teinud ka Drupal e-Commerce, ehk veebipoe, aga müüdud projekte pole hetkel veel ette näidata. (Ole esimene!)

IT-juht

Sellega on natuke nukralt. Olin seda edukalt üle 20 aasta (EBS, Eesti Telefon, RMK), kuni tuli pähe, et aitab, ma olen lapsest peale tahtnud kirjanik olla...

Paraku Eestis sellega ära ei ela; mulle on alati meeldinud näiteks tuua, kui sarnased me soomlastega oleme – neil on kirjanike riigipoolsed toetused väga sarnased meie omadele – st meil on proportsioonid paigas, ainult soomlastel on üks null rohkem; ehk siis, kui ma saaks raamatu eest 20–25 000€, oleksin peamiselt kirjanik ja IT-oleks hobi (nikerdan oma kodulehte ja aitan sõpru...), nüüd tuleb sellega tõsisemalt tegeleda.

Ühesõnaga, ma olen hästi hakkama saanud suurte projektide ja organisatsioonidega, mul on väga head kogemused ka Eesti riigiasutustega. Et minust õigesti aru saadaks – mulle meeldib ka IT-ga tegeleda ja kui tuleb väärt väljakutse, siis ma võtan selle vastu ja pühendun täiega.

 

 

Ehk kui miski sellest kõnetas, siis siin all on kontakt kirjas!